Ptejte se mě
upozorňovat e-mailem na odpovědi

Příspěvky (6)

 1. Tomáš Škaryd:
  9.10.2012 21:24:44

  Vážený pane Zdeňku,

  finanční náklady kampaně jsou doposud cca 650 tisíc korun. Z této částky byl příspěvek ČSSD 500 tisíc korun, 50 tisíc korun dar od právnické osoby a 100 tisíc korun jsou moje vlastní finance. Děkuji.

  S pozdravem

  Tomáš Škaryd

 2. Zdeňek:
  9.10.2012 00:27:46

  Dobrý den
  četl jsem v HB deníku o nákladech na volební kampaň, mohl by jste prosím uvést podrobnosti? kdo a kolik přispěl? ptám se takto všech kandidátů, mezi kterými se rozhoduji děkuji Zdeňek

 3. Tomáš Škaryd:
  11.09.2012 10:08:29

  Vážená paní Veroniko,

  předem děkuji za Vaši náklonnost. S daným případem nejsem seznámený. Proto nemohu přímo regovat. Věřím, že v tomto případě došlo k chybě na straně opravněné osoby, která dítě zastupovala. Rozhodně se s takovým výsledkem dědického řízení nestotožňuji a odmítám jej. Pokud by takovýchto případů bylo více, je nutné věc řešit a učinit případná opatření a zabránit dalším obdobným záležitostem.

  S pozdravem

  Tomáš Škaryd

 4. Veronika:
  6.09.2012 06:30:39

  dobrý den chtěla jsem se zeptat jestli je v moci čssd aby udělala něco s tím aby syrotci nedědily dluhy po svých rodičích nic horšího snad ani nemůže bít mě se naštěstí tento případ netýká ale uplně mě mrazilo když jsem četla že na 9ti letého chlapce je uvalená exekuce a to mu chtějí vzít jako hračky nebo snad školní potřeby jste poslední naděje pro obyčejné lidi a proto vás budu volit

 5. Tomáš Škaryd:
  4.09.2012 10:51:18

  Vážený pane Janovský,

  dovoluji si Vám odpovědět na Vaše
  dotazy:

  1. Jak se díváte na možnost vypsání referenda na požadavek občanů? Počet požadujících občanů, platnost a závaznost referenda?

  Jsem rozhodně stoupencem přímé demokracie. Občané musí dostat příležitost vyjádřit se k důležitým otázkám. Referendum na požadavek občanů už nyní vypsat lze po splnění zákonných podmínek, ale pouze na krajské a komunální úrovni. Budu rozhodně pro, pokud vzejde iniciativa na rozšíření referenda i na celostátní úroveň. V krajích a obcích lze nynější podmínky při uspořádání referenda považovat za férové. Pokud jde o počet požadujících občanů v celostátním referendu, nejlepší by bylo inspirovat se prezidentskou volbou a vyžadovat 50 tisíc podpisů. Platnost a závaznost referenda by měla být podmíněna dostatečnou účasti voličů (nejlépe 50 %) při hlasování a jeho požadavky samozřejmě budou muset být v souladu s Ústavou ČR.


  2. Co soudíte o možnosti odvolat poslance nebo senátora občany-voliči, pokud se ten dopustí trestného činu, nebo pokud neplní svoje předvolební sliby a jedná v rozporu se svými předvolebními prohlášeními?

  Pokud je zákonodárce vyšetřován ze spáchání trestného činu, tak jsem pro to, aby zde byla zrušena imunita, věc se má předat příslušným trestním orgánům. A hlavně, pokud je dotyčný jako pan Bárta nebo pan Škárka uznán soudem jako vinný, má automaticky přijít o svůj mandát. Je tragédií, že i poslanci vazebně stíháni pobírají plný plat i s náhradami! Pokud jde o odvolatelnost politiků v případě neplnění slibů, tak zde je věc mnohem obtížnější. Politik si má dobře rozmyslet, zda může splnit to, co slibuje, ale na druhou stranu je plnění předvolebních slibů hodně těžko vymahatelné.

  3. Co si myslíte o zrušení veškerých poslaneckých či senátorských náhrad a vazbě platu poslanců na průměrnou mzdu?

  Nevím, zda by bylo zrušení náhrad průchozí, ale náhrady by měly být vypláceny pouze na základě doložených výdajů, aby je zákonodárci nevyužívali na jiné účely než ty, pro, které jsou určeny. Každopádně bych byl určitě pro zrušení stravného a omezení cestovného.

  4. Jste pro zrušení či razantní omezení financování politických stran ze státního rozpočtu?

  Stavím se za to, aby příspěvky byly vázány na celkový počet hlasů, a ne na jejich podíl bez ohledu na to, jaká byla volební účast. To mi přijde férové.


  Děkuji a přeji příjemný den.

  Tomáš Škaryd

 6. Karel Janovský:
  15.08.2012 12:36:39

  Dobrý den, pane Škaryd! Zajímají mě tyto otázky: 1.Jak se díváte na možnost vypsání referenda na požadavek občanů? Počet požadujících občanů,platnost a závaznost refernda. 2.Co soudíte o možnosti odvolat poslance nebo senátora občany-voliči, pokud se ten dopustí trestného činu, nebo pokud neplní svoje předvolební sliby a jedná v rozporu se svými předvolebními prohlášeními? 3.Co si myslíte o zrušení veškerých poslaneckých či senátorských náhrad a vazbě platu poslanců na průměrnou mzdu? 4. Jste pro zrušení či razantní omezení financování politických stran ze státního rozpočtu? Odpovědi na tyto otázky zajímají nejen mne, ale i celou řadu mých spoluobčanů. Přeji Vám hezký den! Karel Janovský, Třemošnice

 1. 1

Ekonomika: Začarovaný kruh, ze kterého se nelze vymanit?

19.9.2013 Když pročítám novinové plátky, nestane se snad, že bych uvnitř neobjevil minimálně jeden článek o zvyšující se nezaměstnanosti. více...

Škaryd: Děkuji všem za podporu

21.10.2012 Vážení voliči a přátelé, chtěl bych Vám touto cestou poděkovat více...