Za dobu vlády Petra Nečase vnímáme výrazný pokles celé ekonomiky České republiky. Občané jsou ohrožováni neustálým růstem daně z přidané hodnoty. Zvyšují se veškeré náklady domácností. Několik desítek tisíc lidí ve všech věkových kategoriích se kvůli krokům stávajícího vládního vedení dostávají na pokraj svých finančních možností. Jsou zaznamenány stovky případů tzv. osobních bankrotů. Do takovýchto situací, kdy se naši občané pohybují na hranici chudoby, je ženou ministři pod taktovkou Petra Nečase.

 Výsledkem vládních škrtů bude, že lidé začnou více šetřit, a tím se výrazně sníží poptávka s nabídkou zboží a služeb. Bude následovat další zvýšení cen, čímž se dostáváme do bludného kruhu. Odměna pracujících lidí vzrůstat nebude, budou nuceni kupovat méně výrobků a to bude mít za následek rapidní snižování životní úrovně. Nejen na Pardubicku a v Kraji Vysočina, ale i v dalších krajích zaznamenáváme vysoký odchod či dokonce zánik malých a středních podniků. Nesmyslné daňové násilí ze strany státu nutí firmy k omezování výroby a následnému propouštění. Podnikatelé nemají jistotu, zda-li budou ve svých činnostech pokračovat. Roky, kdy měli domluvené zakázky na rok dopředu, jsou minulostí.

Absurdní kroky vlády nepřináší pozitivní výsledky, ale vedou společnost do hluboké krize. Je nutné také připomenout přenášení finančních povinností ze státu na kraje a obce. Vládní škrty znamenají nižší příjmy krajských a obecních samospráv. Ty jsou nuceny náhlé finanční výdaje hradit z vlastních daňových příjmů. Peníze následně chybí na základní prorozvojové investice jako jsou opravy silnic, chodníků, kanalizací v našich obcích a městech. Doufám, že tuto cestu do záhuby odvrátíme v nadcházejících volbách. Každý z Vás svým hlasem v krajských a senátních volbách 12. a 13. října 2012 může změnit současnou špatnou situaci naší společnosti.

Ekonomika: Začarovaný kruh, ze kterého se nelze vymanit?

19.9.2013 Když pročítám novinové plátky, nestane se snad, že bych uvnitř neobjevil minimálně jeden článek o zvyšující se nezaměstnanosti. více...

Škaryd: Děkuji všem za podporu

21.10.2012 Vážení voliči a přátelé, chtěl bych Vám touto cestou poděkovat více...