Tomáš Škaryd uctil v Chrudimi památku mistra Jana Husa

Na státní svátek 6. července, kdy si lidé po celé České republice připomínají upálení mistra Jana Husa, uctil jeho památku také Tomáš Škaryd. Kandidát na senátora se zúčastnil pátečního vzpomínkového aktu v Chrudimi na Školním náměstí. U tamějšího památníku největšího církevního reformátora v dějinách českých zemí položil pietní květinu. Vzpomínkové setkání poté pokračovalo modlitebním setkáním v sídle husitské církve.

„Dvoudenní volno mnoho lidí vnímá pouze jako čas odpočinku a zapomínají na důvod tohoto pracovního klidu. Je důležité, aby významné osobnosti českých a evropských dějin jako byl mistr Jan Hus nebo dva věrozvěstové Cyril a Metoděj neupadli v lidské zapomnění,“ řekl Tomáš Škaryd, kandidát na senátora ve volebním obvodu č. 44. Chrudim. Jedna z nejvýraznějších osobností naší historie se ve své době vzepřela systému a dokázala svou vůlí a odkazem změnit běh dějin v celé Evropě. V roce 2005 se mistr Jan Hus umístil na sedmém místě ve veřejné anketě Největší Čech.

 

 

Ekonomika: Začarovaný kruh, ze kterého se nelze vymanit?

19.9.2013 Když pročítám novinové plátky, nestane se snad, že bych uvnitř neobjevil minimálně jeden článek o zvyšující se nezaměstnanosti. více...

Škaryd: Děkuji všem za podporu

21.10.2012 Vážení voliči a přátelé, chtěl bych Vám touto cestou poděkovat více...