Škaryd žádá ministra Kubu o zachování pracovních míst na Vysočině

Dnes jsem poslal ministrovi průmyslu a obchodu Martinu Kubovi dopis, v němž ho žádám, aby využil nadcházejícího jednání s izraelským ministrem průmyslu a informoval se u něj o budoucnosti závodů firmy Pleas a.s., v Havlíčkové Brodě a v Polné.

„Obrátil jsem se na pana ministra poté, co mateřská společnost firmy Pleas, německý Schiesser, se dostala do konkurzu a přešla do vlastnictví izraelské společnosti Delta Galil. V německém tisku (deník Handelsblatt) jsem objevil znepokojující informaci, že nový nabyvatel není prozatím ochoten garantovat udržení výrobního programu a pracovních míst značky Pleas,“ vysvětlil krajský radní Tomáš Škaryd. Management společnosti Pleas ho sice ubezpečil, že s udržením výrobního programu a pracovních míst se počítá i v budoucnu, nicméně oficiálně to nikdo zaměstnancům firmy nikterak nedokladoval.

„Proto jsem si dovolil požádat našeho ministra průmyslu a obchodu, aby se během návštěvy izraelského premiéra a jeho doprovodu sešel se svým resortním kolegou a zeptal se ho, zda izraelská společnost hodlá zachovat šíři výrobního programu a počet pracovních míst v našem regionu,“ dodává krajský radní.

 Ten v dopise například napsal: Vzhledem k tomu, že firma Pleas je jednou z posledních tradičních značek našeho textilního průmyslu, která jen v našem regionu generuje na 750 pracovních míst, budu v následujících měsících praktické kroky izraelského investora pozorně sledovat.

Tomáš Škaryd,
kandidát na senátora za ČSSD

Ekonomika: Začarovaný kruh, ze kterého se nelze vymanit?

19.9.2013 Když pročítám novinové plátky, nestane se snad, že bych uvnitř neobjevil minimálně jeden článek o zvyšující se nezaměstnanosti. více...

Škaryd: Děkuji všem za podporu

21.10.2012 Vážení voliči a přátelé, chtěl bych Vám touto cestou poděkovat více...