Škaryd napsal premiéru Nečasovi kvůli nezaměstnanosti dopis

Radní Kraje Vysočina Tomáš Škaryd napsal premiérovi Petru Nečasovi dopis, kde kritizuje současné kroky vlády vedoucí ke zvyšující se nezaměstnanosti lidí na Havlíčkobrodsku a Chrudimsku. Podle radního Škaryda by se měla vláda více zaměřit na podporu chudších regionů a v nejtěžších dobách zde investovat peníze například do infrastrukturních projektů, které by v regionu zrychlily a zlepšily dopravu a přilákaly by potřebné investory s novými pracovními místy.

„Vaše úsporná opatření ve výdajích jednotlivých kapitol znamenají nepřímé převádění finančních povinností na krajské a obecní samosprávy, které musejí zvýšené provozní výdaje hradit z vlastních daňových příjmů. Důsledkem tohoto krytí je poté nedostatek finančních prostředků na rozvojové investice, které zajišťují pracovní příležitosti pro obyvatele,“ zdůraznil ve svém dopise radní Tomáš Škaryd s tím, že daňové reformy se vymykají záměrům nynější vlády a mají spíše opačný efekt.  

Radní Škaryd v dopise dále zdůraznil, že region, ve kterém prosperovaly úspěšné firmy a lidé měli zaměstnání a jistotu, se nyní potýká s odlivem investorů společně s pracujícími občany.

„Mojí snahou je Vás upozornit na nepříznivou situaci, která může v brzké době přerůst do razantního zvýšení nezaměstnanosti a nárůstu počtu obyvatel pohybujících se na hranici chudoby v našem kraji,“ neopomenul na závěr dopisu zmínit kandidát na senátora Tomáš Škaryd.

 

Ekonomika: Začarovaný kruh, ze kterého se nelze vymanit?

19.9.2013 Když pročítám novinové plátky, nestane se snad, že bych uvnitř neobjevil minimálně jeden článek o zvyšující se nezaměstnanosti. více...

Škaryd: Děkuji všem za podporu

21.10.2012 Vážení voliči a přátelé, chtěl bych Vám touto cestou poděkovat více...