Škaryd: Bojuji o zachování pracovních míst

V tomto týdnu jsem požádal o schůzku vrcholové vedení společnosti z Hlinska dodávající komponenty pro automobilový průmysl. Bohužel, po propouštění společnosti ETA se stahují nad touto částí senátního obvodu další černá mračna.

 

V rozhovoru pro novinový deník oznámil zástupce úspěšné společnosti omezení plánovaných investic. To může mít za následek snižování pracovních míst na Hlinecku. Tento fakt mě přivedl k vyvolání diskuse s jednateli firmy. Rád bych veškeré události projednal a pokusil se zamýšlené kroky zvrátit a udržet stávající zaměstnanost v regionu. Stejným způsobem jsem reagoval i v situaci na Havlíčkobrodsku, kdy se jednalo o novém majiteli textilní společnost a osudu 750 zaměstnanců. Je nezbytné, aby politická reprezentace společně s podnikateli a zaměstnavateli vytvářeli pro občany dostatečnou míru jistot a vzájemnými vstřícnými kroky snižovali míru nezaměstnanosti. Pevně věřím, že se mi to podaří.

 

Ekonomika: Začarovaný kruh, ze kterého se nelze vymanit?

19.9.2013 Když pročítám novinové plátky, nestane se snad, že bych uvnitř neobjevil minimálně jeden článek o zvyšující se nezaměstnanosti. více...

Škaryd: Děkuji všem za podporu

21.10.2012 Vážení voliči a přátelé, chtěl bych Vám touto cestou poděkovat více...