Regiontour 2012: Aktivní Vysočina každému na dosah

Opět po roce se chystá Kraj Vysočina na největší veletrh cestovního ruchu ve střední Evropě. Stejně jako v minulosti se představí na brněnském výstavišti v rámci Regiontouru ucelená nabídka turistického nej z celé Vysočiny. "Vše na jednom místě, v jeden čas a se společným cílem - upozornit především domácí turisty na cestovatelské balíčky nebo adrenalinovou resp. zážitkovou turistiku. Tentokrát chceme ukázat Vysočinu jako region s originální nabídkou pro aktivní cestovatele a především pro rodiny s dětmi," uvedl Tomáš Škaryd, radní Kraje Vysočina pro oblast cestovního ruchu.

Koncept expozice Kraje Vysočina v pavilonu P, stánek 122 bude ve dnech 12. - 15. ledna 2012 na brněnském výstavišti kopírovat jednu z největších sportovních událostí České republiky roku 2012. Světový pohár v biatlonu v Novém Městě na Moravě probíhá v totožném termínu, jako veletrh Regiontour, a tak se na plocha 180 m2 stáneku Kraje Vysočina pro tentokrát promění v dílčí část biatlonové tratě. "Kromě tréninkové biatlonové střelnice budou k dispozici i běžecké pásy. Aby byla atmosféra světových závodů věrnější, bylo pozváno i několik desítek fanoušků a v duchu velkého světa vrcholového sportu je připravován i doprovodný program," doplňuje Tomáš Škaryd.

 Spolu s Krajem Vysočina a destinační agenturou Vysočina Tourism budou spoluvystavovat, stejně jako v minulosti, i zhruba čtyři desítky dalších regionálních poskytovatelů turistických služeb - ať města, hotely, agentury nebo regionální producenti výrobků. Kromě domácích vystavovatelů dostane prostor také prezentace francouzského partnerského regionu Champagne Ardenne. Po celou dobu konání veletrhu jsou připraveny ochutnávky a série soutěží.

 Program zahajovacího dne Regiontour, Kraj Vysočina

12. 1. 2012, stánek P 122

 10:00 hod. - hromadný start (zahájení veletrhu)

11:00 hod. - první občerstvovací přestávka a sraz všech sportovců, kteří nestihli hromadný start (představení nových publikací vydaných Vysočinou Tourism)

12:30 hod. - tisková konference

14:30 hod. - Vysočina žije biatlonem ... hlavní závod dne (setkání přátel Kraje Vysočina)

Sportovní oděv není podmínkou pro návštěvu expozice Kraje Vysočina, držitelé rekordů vítáni, zdravotní dohled zajištěn.

 

Zdroj: Kraj Vysočina

Ekonomika: Začarovaný kruh, ze kterého se nelze vymanit?

19.9.2013 Když pročítám novinové plátky, nestane se snad, že bych uvnitř neobjevil minimálně jeden článek o zvyšující se nezaměstnanosti. více...

Škaryd: Děkuji všem za podporu

21.10.2012 Vážení voliči a přátelé, chtěl bych Vám touto cestou poděkovat více...