Pozvánka na kulturní léto v Kraji Vysočina

 Vážení spoluobčané, dovolte mi, abych Vás osobně pozval na připravované kulturní aktivity soustředěné pod společným názvem Vysočina fandí kultuře. Tento ojedinělý projekt Kraje Vysočina Vám nabízí možnost aktivně strávit nadcházející měsíce. Od června do října je pro Vás připraven bohatý kulturní program, ve kterém si určitě každý z Vás najdete své oblíbené kulturní vyžití. Pro všechny věkové kategorie je připravena téměř padesátka aktivit, které stojí za to si zapsat do kalendářů a navštívit je.

Jedna z mnoha zajímavých aktivit, která je připravena na letní měsíce, je 14. ročník Mezinárodního hudebního Festivalu Petra Dvorského. Stejně jako předešlé ročníky i letošní rok bude výjimečný díky světoznámému interpretovi. Na začátku srpna vystoupí v zámecké zahradě v Jaroměřicích nad Rokytnou novozélandská sopranistka Kiri Te Kanawa, jejíž hlas doprovázel například i svatební oslavy anglické královské svatby prince Charlese s Dianou Spencer. Dále by Vaší pozornosti neměly uniknout několika denní Folkové prázdniny v Telči, nebo také pokračování akce Putování Vysočinou 19. srpna 2012 v Havlíčkově Brodě, který je předposlední zastávkou před Jihlavou, kde bude série koncertů zakončena na jihlavském náměstí 7. září 2012.

 

 

Další neméně zajímavé kulturní aktivity na využití volného času připravuje Kraj Vysočina  od jara do podzimu 2012. Kompletní přehled plánovaných výstav, koncertů a festivalů je pro inspiraci nebo jako pozvání pro domácí i hosty k dispozici na internetové stránce http://www.kr-vysocina.cz/vysocina-fandi-kulture/ds-302017/p1=50750.

 

 
Přijměte prosím mé srdeční pozvání a užijte si kulturní léto společně s námi.

 

 

Ing. Tomáš Škaryd

radní Kraje Vysočina pro oblast kultury a cestovního ruchu

Ekonomika: Začarovaný kruh, ze kterého se nelze vymanit?

19.9.2013 Když pročítám novinové plátky, nestane se snad, že bych uvnitř neobjevil minimálně jeden článek o zvyšující se nezaměstnanosti. více...

Škaryd: Děkuji všem za podporu

21.10.2012 Vážení voliči a přátelé, chtěl bych Vám touto cestou poděkovat více...