Havlíčkův Brod ožil Stamicovými slavnostmi

V Havlíčkově Brodě odstartoval jubilejní 10. ročník hudebního festivalu Stamicových slavností. První koncert navštívily 21. dubna 2011 v prostorách Staré havlíčkobrodské radnice dvě stovky posluchačů. V rámci výročí festivalu je pro milovníky hudby připraveno na duben a květen symbolických deset koncertů. 

Letošní ročník slavností, na počest havlíčskobrodského houslisty Jana Václava Stamicy, který se proslavil ve světě jako skladatel i houslista, láká posluchače svojí pestrostí stylů a žánrů. Dramaturgický plán naplánovaných deseti koncertů nabízí nejen vážnou hudbu a operu, ale netradičně i jazz.

„Festival si vybudoval u posluchačů vážné hudby pevné místo v jejich kalendářích. Každoročně ho navštíví velké množství účastníků nejen z Vysočiny, ale i ze zahraničí. Program letošního ročníku je bohatý na hudební zážitky a včerejší první koncert to svou návštěvností jen potvrdil. Osobně si dovoluji veřejnost pozvat například na Komorní koncert,“ dodává Tomáš Škaryd, radní kraje Vysočina pro oblast kultury.

Zdroj: Kraj Vysočina

Ekonomika: Začarovaný kruh, ze kterého se nelze vymanit?

19.9.2013 Když pročítám novinové plátky, nestane se snad, že bych uvnitř neobjevil minimálně jeden článek o zvyšující se nezaměstnanosti. více...

Škaryd: Děkuji všem za podporu

21.10.2012 Vážení voliči a přátelé, chtěl bych Vám touto cestou poděkovat více...