Poklady Moravy: To nejlepší z Vysočiny v Národním muzeu

Kraj Vysočina se od 1. dubna prezentuje v rámci prestižní výstavy Moravského zemského muzea s názvem Poklady Moravy. Výstava Poklady Moravy – příběh jedné historické země, která celkově zobrazuje historicko-kulturní souvislosti teritoria Moravy, představuje region na pomezí Čech a Moravy až do 15. května v prostorách nové budovy Národního muzea v Praze.

Prezentace kraje Vysočina má formou muzejně galerijní výstavy, doplněné audiovizuálními prvky, s cílem vyzvat, takto předloženou nabídkou, ke skutečné návštěvě kraje Vysočina. Dle scénáře expozice kraje Vysočina dojde v průběhu šesti týdnů třikrát k obměně exponátů a to tak, aby se do projektu mohla zapojit všechna muzea a galerie zřizované krajem Vysočina a chybět nebudou ani fotografie významných městských památkových lokalit a vysočinské krajiny. Interaktivní prvky na prezentaci zastupují dva infokiosky, kde se návštěvníci mohou seznámit s turistickými možnostmi a cíli na Vysočině. „Výstava Poklady Moravy je vlastně netradičně pojatým souhrnem toho nejlepšího, pod co se podepsaly předchozí generace, soudobý pohled na náš region pak představují multimediální prezentace ať už v podobě zábavné internetové poznávací hry nebo promítání filmu,“ upřesnil radní kraje Vysočina pro oblast kultury a cestovního ruchu Tomáš Škaryd.

Významnou částí výstavy je prezentace modelu zámeckého areálu s bazilikou sv. Prokopa v Třebíči. Tato Národní kulturní památka v současné době prochází generální rekonstrukcí.

Autorský tým prezentace kraje Vysočina vedený ředitelem Muzea Vysočiny Třebíč Jaroslavem Martínkem věří, že výstava návštěvníky zaujme, osloví, a že je vyzve k vlastní návštěvě Vysočiny, která poté určitě nebude jediná. „Společnou snahou realizačního týmu této výstavy i kraje Vysočina je poukázat na fakt, že na Vysočině máme co nabídnout - památky, zajímavé turistické cíle a trochu odbočím, když připomenu, že nám jde i zážitková turistika, zimní sporty a to vše v čisté přírodě a klidné atmosféře - jednoduše - děláme vše pro to, aby se u nás turistům líbilo,“ řekl při vernisáži výstavy hejtman kraje Vysočina Jiří Běhounek.

 

 Zdroj: Kraj Vysočina

Ekonomika: Začarovaný kruh, ze kterého se nelze vymanit?

19.9.2013 Když pročítám novinové plátky, nestane se snad, že bych uvnitř neobjevil minimálně jeden článek o zvyšující se nezaměstnanosti. více...

Škaryd: Děkuji všem za podporu

21.10.2012 Vážení voliči a přátelé, chtěl bych Vám touto cestou poděkovat více...