Kraj Vysočina reprezentoval Českou republiku na Mezinárodním vánočním bazaru v Praze

V první adventní neděli roku 2010 se v pražském hotelu Hilton konal už pátý Mezinárodní vánoční bazar. Tuto výjimečnou charitativní akci pořádá Asociace manželek diplomatů s patronkou Livií Klausovou. Prodejního Veletrhu se širokým sortimentem nabízeného zboží zúčastnilo celkem 47 zemí z celého světa. Svojí premiéru mezi nimi měl i stánek kraje Vysočina, ve kterém si mohli návštěvníci vybrat z celé škály tradičních produktů z Vysočiny.

Cílem tradičního projektu, který je podporován mezinárodními organizacemi i diplomatickými komunitami z celého světa, je finanční podpora českých charitativních organizací. Na bazar se sjelo na několik tisíc návštěvníků, pro které si stánek kraje Vysočina připravil regionální produkty jako byly např.: loutky z Království loutek s.r.o. Žďár nad Sázavou, sklo ze sklářské hutě Huť Anna Bělá, Tasovské placky, salám Křemešník a Vysočina, keramiku z Nové Říše, med, čaj a mnoho dalších. U pultu kraje Vysočina se zastavila i první dáma Livia Klausová, kterou zaujala keramika spolu s tradičními potravinami, jako dar dostala manželka prezidenta ČR náhrdelník s vinutými perlami.

„Na Mezinárodním vánočním bazaru jsme mohli představit vše, co kraj Vysočina nabízí. Ostatně výtěžek, který se dokázal za prodané produkty utržit, podtrhuje kvalitu výrobků z našeho regionu. I když jsme letos nováčkem, na charitu přispějeme výtěžkem blížící se třiceti tisícům korun, což si myslím, že není malá částka,“ okomentoval Mezinárodní vánoční bazar Tomáš Škaryd, radní kraje Vysočina pro oblast cestovního ruchu a kultury.

Zdroj: Kraj Vysočina

Ekonomika: Začarovaný kruh, ze kterého se nelze vymanit?

19.9.2013 Když pročítám novinové plátky, nestane se snad, že bych uvnitř neobjevil minimálně jeden článek o zvyšující se nezaměstnanosti. více...

Škaryd: Děkuji všem za podporu

21.10.2012 Vážení voliči a přátelé, chtěl bych Vám touto cestou poděkovat více...