Mezinárodní festival dokumentárních filmů se představil v Bruselu

Kraj Vysočina a krajské město Jihlava představily v Bruselu Mezinárodní festival dokumentárních filmů. Snímek režisérky Heleny Třeštíkové René oceněný Evropskou filmovou akademií tak symbolicky odstartoval sérii "bruselských" doprovodných aktivit kraje Vysočina souvisejících s předsednictvím České republiky v Radě EU. Brusel kromě jiného zažije v následujících týdnech ještě krajskou prezentaci díla Gustava Mahlera nebo přehlídku regionálních potravin.

Třídenní maraton (21. - 23. 1. 2009) Festivalových ozvěn organizovala v Bruselu kancelář kraje Vysočina pod záštitou hejtmana Jiřího Běhounka, primátora města Jihlava Jaroslava Vymazala a europoslance Ivo Strejčka. Kapacita prostor Českého centra v Bruselu zažila při projekci zahajovacího dokumentu Heleny Třeštíkové René zkoušku maxima kapacity. Zcela zaplněný sál pohltil autorku dotazy na osud hlavního hrdiny, obrovský zájem byl i o další časosběrné dokumenty z dílny Heleny Třeštíkové.

V rámci Festivalových ozvěn se v Bruselu představili:

režisérka Helena Třeštíková se svým dokumentem René ,

režisér Vít Janeček se svým dokumentem Ivetka a hora,

dále byl veřejnosti nabídnut ke shlédnutí snímek Otevřít po mé smrti autora Morgane Dewse a Generace 68 dokumentaristy Simona Brooka.

V rámci Festivalových ozvěn v Bruselu se radní kraje Tomáš Škaryd setkal s velvyslancem ČR v Belgii Vladimírem Müllerem. "Informoval jsem pana velvyslance o plánované obchodní misi podnikatelů kraje Vysočina do Bruselu. Na této aktivitě bude kraj spolupracovat nejen s místní hospodářskou komorou, ale i s velvyslanectvím a kanceláří kraje v Bruselu," uvedl radní Tomáš Škaryd. Bruselským parlamentem provedl T. Škaryda europoslanec Richard Falbr a u veřejností sledované Entropy se ke krajské skupině z Vysočiny neplánovaně připojil i europoslanec Petr Duchoň.

 

Zdroj: Kraj Vysočina

Ekonomika: Začarovaný kruh, ze kterého se nelze vymanit?

19.9.2013 Když pročítám novinové plátky, nestane se snad, že bych uvnitř neobjevil minimálně jeden článek o zvyšující se nezaměstnanosti. více...

Škaryd: Děkuji všem za podporu

21.10.2012 Vážení voliči a přátelé, chtěl bych Vám touto cestou poděkovat více...