Kandidát na senátora Veleba porušuje zákon

Krajský radní Tomáš Škaryd se ostře ohradil proti praktikám užívaných ve volební kampani protikandidátem do Senátu Janem Velebou. Zemědělec z Velkomeziříčska Veleba v rámci své propagace využívá neobvyklých reklamních nosičů – balíků slámy. Billboardy na nich umístěné lemují v těsné blízkosti významné i vedlejší silniční tahy ve volebním obvodu č. 44 - Chrudim, mohou tak ohrožovat bezpečnost.

„Při zahájení své kampaně jsem prohlásil, že chci vést čestnou a férovou kampaň a že to samé očekávám od protikandidátů. V případě Jana Veleby ovšem vidím nerespektování zákonů a to je pro mě nepřijatelné. Pro kandidáta na ústavní funkci by mělo být dodržování zákonů samozřejmostí. Vím, jak je obtížné získat všechna potřebná povolení k umístění propagačních materiálů kampaně. Je ovšem možné využít nabídky stávajících reklamních ploch a nehyzdit naší krajinu dalšími rádoby billboardy. Z  tohoto důvodu mi jednání mého protikandidáta přijde jako výsměch nám všem, kteří zákony dodržujeme. Balíky s billboardy v těsné blízkosti silnic mohou být navíc nebezpečné,“ vyjadřuje se ke kauze kandidát na senátora za ČSSD Tomáš Škaryd.

Balíky mimo zákon

To, že Veleba umístil reklamu na balíky slámy, by samo o sobě nebylo tak velkým problémem. Je to sice zvláštní a plně dle hesla „účel světí prostředky“, ale na obcházení pravidel jsme si už bohužel v Čechách zvykli. Zásadní je ale fakt, že kandidát Jan Veleba tímto porušuje zákon o pozemních komunikacích.

„To už bychom ty plakáty mohli lepit, kam by nás napadlo – na domy, po stromech v lese, nebo třeba na lavičky na náměstí,“ uzavírá Tomáš Škaryd, kandidát na senátora za ČSSD, dle kterého by měl volební boj probíhat férově a dle zákonů České republiky.

 

Ekonomika: Začarovaný kruh, ze kterého se nelze vymanit?

19.9.2013 Když pročítám novinové plátky, nestane se snad, že bych uvnitř neobjevil minimálně jeden článek o zvyšující se nezaměstnanosti. více...

Škaryd: Děkuji všem za podporu

21.10.2012 Vážení voliči a přátelé, chtěl bych Vám touto cestou poděkovat více...