Čtenářka roku 2012 si půjčila první knihu před 72 lety

Krajská knihovna Vysočiny v Havlíčkově Brodě udělila 21. března 2012 ocenění Čtenář roku 2012. Absolutní vítězkou se stala Svata Frühbauerová z Havlíčkova Brodu, která si svoji první knihu vypůjčila už v roce 1940. Druhý ročník „soutěže“ milovníků četby byl zaměřen na nejvěrnější čtenáře knihoven po celém Kraji Vysočina.

„Hlavním cílem soutěže je ocenit ty, kteří služby knihoven využívají nejvíce. Je důležité, aby četbu klasických knih nezastínily nové technologie, protože člověk se díky ní v každém věku vzdělává, rozvíjí svou fantazii a tvořivost,“ okomentoval Tomáš Škaryd, radní Kraje Vysočina pro oblast kultury. Udílení cen se uskutečnilo v sídle Krajské knihovny Vysočiny v Havlíčkově Brodě a ocenění si odneslo celkem osm čtenářů ze všech části kraje. Čtenářkou roku 2012 se stala třiaosmdesátiletá Svata Frühbauerová. „První má zapůjčená kniha byla Zkáza Pompejí. Od té doby už uplynulo mnoho let, ale má nejmilejší kniha je z mého dětství – Andulka a její panny,“ přiblížila vítězka Svata Frühbauerová. Seznam všech oceněných a rok jejich registrací naleznete v tabulce níže.

 

Oceněný

Knihovna

Rok registrace

František Janek

Městská knihovna Přibyslav

1965

Vladimír Novotný

Knihovna Matěje Josefa Sychry, Žďár nad Sázavou

1960

Miroslava Pařízková

Městská knihovna v Třebíči

1954

Božena Marková

Městská knihovna Kamenice nad Lipou   

1965

Karel Miláček

Městská knihovna Ledeč nad Sázavou

1944

Alena Hlaváčková

Městská knihovna Jihlava       

1958

Vladimír Valter

Městská knihovna Humpolec

1999

Svata Frühbauerová

Krajská knihovna Vysočiny, Havlíčkův Brod

1940

 

Krajská knihovna Vysočiny v Havlíčkově Brodě je zřizovaná Krajem Vysočina. Svým návštěvníkům nabízí kromě standartních výpůjček knih a prostory pro četbu i možnosti celoživotního vzdělávání. Knihovna disponuje moderními technologiemi. Zájemci si mohou otestovat čtečky e-knih, ipady, ipody a jiné. Pro handicapované spoluobčany nabízí služby v podobě zvukových záznamů na cd nebo asistenční a poradenské služby. Vše o knihovně a nabídce služeb naleznete na internetových stránkách www.kkvysociny.cz.

Zdroj: Kraj Vysočina

Ekonomika: Začarovaný kruh, ze kterého se nelze vymanit?

19.9.2013 Když pročítám novinové plátky, nestane se snad, že bych uvnitř neobjevil minimálně jeden článek o zvyšující se nezaměstnanosti. více...

Škaryd: Děkuji všem za podporu

21.10.2012 Vážení voliči a přátelé, chtěl bych Vám touto cestou poděkovat více...