První říjnový den patřil v Chrudimi vzájemné lidské solidaritě. Přes 250 lidí různého věku společně drželo šálu o délce neuvěřitelných pět set metrů. „Nejdelší šálu Pardubického kraje upletli senioři z Chrudimi během několika předešlých let,“ uvedla organizátorka Ludmila Navrátilová s tím, že přidanou hodnotou byla peněžní sbírka pro dětské oddělení Chrudimské nemocnice.

Aktivita následovala označení celého roku 2012, tedy Evropský rok aktivního stárnutí a mezigenerační solidarity. Na náměstí si našlo cestu a podpořilo akci přes 250 občanů, od studentů, lidí středního věku, až po samotné autory nejdelší šály v Pardubickém kraji. Po společném závěrečném vypuštění balónků si mohli účastníci zakoupit symbolický kousek šály společně s certifikátem. „Celkový výtěžek necelých pěti tisíc korun nyní předáme řediteli Chrudimské nemocnice panu Vondráčkovi. Částka putuje na pořízení vybavení pro dětské oddělení,“ okomentoval radní Kraje Vysočina Tomáš Škaryd, který osobně předal řediteli Vondráčkovi šek na dva tisíce korun na zakoupení vybavení od společnosti vyrábějící a prodávající nábytek.

„Všem zúčastněným děkujeme za podporu a je velice pravděpodobné, že za rok se šála o nějaké desítky metrů zvětší a my budeme moci danou akci zopakovat a vytvořit tím i tradici pro další roky,“ uzavřela Ludmila Navrátilová.

 

 

Ekonomika: Začarovaný kruh, ze kterého se nelze vymanit?

19.9.2013 Když pročítám novinové plátky, nestane se snad, že bych uvnitř neobjevil minimálně jeden článek o zvyšující se nezaměstnanosti. více...

Škaryd: Děkuji všem za podporu

21.10.2012 Vážení voliči a přátelé, chtěl bych Vám touto cestou poděkovat více...